Bakterie Kwaśne mleko Promocja Zdrowia Sun&Food

Promocja Zdrowia Sun & Food
Cena / szt.: 27,90 zł
Ilość:
Dostępny w: 1-7 dni
SU322
Producent (marka):

PROMOCJA ZDROWIA SUN& FOOD

 

KWAŚNE MLEKO

 

Polecane dla dzieci

Zawiera kultury bakterii:

Lactococcus lactis

Lactococcus cremoris

Lactococcus lactis subsp.diacetylactis

Leuconostoc mesenteroides subsp. cremorisZALETY DOMOWEGO KWAŚNEGO MLEKA

Kwas mlekowy i żywe kultury bakterii przywracają prawidłową florę bakteryjną przewodu pokarmowego oraz jego pH (kwasowość). Zawiera dużą ilość witamin m.i.n. A, B₂, B₁₂, K₂. Witamina B₂ to typowa witamina młodości. Witamina B₁₂, bierze udział w tworzeniu czerwonych krwinek i wzmacnia układ nerwowy. Składniki mineralne to m.i.n. duża ilość wapnia organicznego. Wapń bierze udział w ponad

300 reakcjach zachodzących w naszym organizmie a jego niedobór jest w Polsce bardzo często spotykany. Ponieważ bakterie rozkładają laktozę, produkt może być spożywany przez osoby z nietolerancją laktozy. Nie zawiera glutenu. Dzięki swoim właściwościom poprawia trawienie, wspomaga odchudzanie, korzystnie działa przy zaparciach, osteoporozie, infekcjach, chorobach przewodu pokarmowego, chorobach serca i naczyń krwionośnych, osłabieniu organizmu. Wzmacnia paznokcie i włosy . Ma duże zastosowanie w kosmetyce –można stosować także zewnętrznie np.przy rozstępach skórnych, przebarwieniach.

 

Nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie

Nie zawiera cukru, zagęszczaczy ani żadnych dodatków chemicznych

Z NASZEGO KWAŚNEGO MLEKA MOŻNA TEŻ ROBIĆ SER. Wówczas zarówno ser jak i serwatka nadają się do spożycia oraz celów kosmetycznych.

 

WYTWARZANIE:

Najlepiej używać mleka pełnotłustego krowiego, koziego lub sojowego

1. Podgrzewamy 1 litr mleka do temp.80˚C, aby zabić obce bakterie (pojawia się pierwszy kożuszek).

2. Przelewamy mleko od naczynia: termosu, naczynia ceramicznego, garnka lub jogurtownicy-studzimy do temp.42˚C (w pobliżu kaloryfera).

Im dłużej kwaśne mleko będzie fermentować, tym mocniejszy będzie smak i kwaśność. Podczas fementacji unikać wstrząsów naczynia.

3. Po skwaszeniu wstawiamy do lodówki na 6-12 godzin celem dojrzewania.

4. Tak przygotowane kwaśne mleko nadaje się do spożycia, ale stanowi również źródło bakterii do następnego przetwarzania. Na każdy litr nowo przygotowanego mleka dajemy 4 łyżki stołowe z poprzednio wytworzonego kwaśnego mleka. Mieszamy, pozostawiamy do skwaszenia itd. Rozmnażanie można powtarzać wielokrotnie, również ilościowo aż do chwili gdy kwaśne mleko straci swoje właściwości-konsystencję, zapach. Oznacza to, że należy zaszczepić nową kulturę bakterii. Kwaśne mleko może być przechowywane w lodówce 7 dni, w saszetce 12 miesięcy (saszetkę należy przechowywać w lodówce).

Z naszego kwaśnego mleka mogą Państwo zrobić ser.

Wówczas zarówno ser jak i serwatka nadają się do spożycia oraz celów kosmetycznych.

 

Produkt zgodny z dyrektywą UE 1829/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dn.22.09.2003

2014 Kukurykuuu.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki Cookies
projekt i realizacja BigCom

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji